Dziękujemy za zainteresowanie Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutem Elektrotechniki, który od 1946 roku świadczy wsparcie dla firm z branży elektrotechnicznej w następujących obszarach:
1. Badania i certyfikacja wyrobów elektrotechnicznych.
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki posiada akredytowane laboratoria badawcze, które umożliwiają przeprowadzenie stosownych badań oraz wydanie certyfikatu potwierdzającego zgodność wyrobu z obowiązującymi normami na terenie Polski oraz całej Unii Europejskiej. Badania i certyfikacja dotyczą sprzętu oświetleniowego, źródeł światła, układów zasilania oświetlenia, przedłużaczy, zabawek elektrycznych, znaków drogowych o zmiennej treści, sprzętu do użytku domowego, elektronarzędzi, maszyn elektrycznych, wyłączników nadprądowych i różnicowoprądowych do zastosowań domowych, rozdzielnic wysokiego i niskiego napięcia DC i AC, bezpieczników, wyłączników, przekładników, szynoprzewodów i wiele innych.
2. Wsparcie badawczo-rozwojowe dla firm.
Pracownicy Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Elektrotechniki świadczą wsparcie badawczo-rozwojowe (R&D) dla firm z różnych dziedzin elektrotechniki. Rozwijamy, modernizujemy produkty i urządzenia.
Posiadamy doświadczenie w projektowaniu przetwornic statycznych, opracowujemy przekształtniki dużej mocy do zastosowania w trakcji elektrycznej i energetyce w celu poprawy jakości energii elektrycznej oraz do dużych instalacji energii odnawialnej. Wykonujemy dławiki i transformatory specjalne dużych mocy pracujące z podwyższoną częstotliwością zwłaszcza do układów energoelektronicznych. Projektujemy oświetlenie energooszczędne LED dostosowane do potrzeb klienta, opracowujemy napędy elektryczne do rowerów, samochodów, lokomotyw, projektujemy akumulatorowe magazyny energii, bezprzewodowe systemy przesyłania energii elektrycznej, niskoobrotowe generatory wiatrowe i inne maszyny elektryczne. Prowadzimy działalność konsultacyjną w naszej dziedzinie
3. Wspólne projekty naukowo-badawcze.
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki prowadzi działalność naukową w ramach projektów krajowych i zagranicznych, głównie europejskich. Przedmiotem badań są nowoczesne materiały elektrotechniczne takie jak: ogniwa fotowoltaiczne, materiały magnetyczne, ogniwa paliwowe, materiały kompozytowe, ceramika elektrotechniczna, technologie proszkowe, materiały piezoelektryczne, masy elektroizolacyjne do specjalnych zastosowań, lakiery i emalie elektroizolacyjne, nanotechnologie i wiele innych.